Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Centrum pre rodinu - máj 2019Vytlačiť
 

Milí priatelia Centra pre rodinu,

máj je prekrásny mesiac, v ktorom sme pre Vás pripravili okrem tradičných májových akcií - ako je Deň rodiny, či Noc literatúry, aj potulky do prírody - výlet na vrch Vápeč. Máme pre Vás pripravenú aj zaujímavú prednášku s besedou s autorkou podnetnej knihy Klub nerozbitných detí a diskusiu s p. Franekom.  Váš tím CPR Trenčín.

Diskusné večery s pátrom Franekom - apríl 2019
6.5.2019 o 19:00
Refektár Piaristického gymnázia J. Braneckého
 

V pondelok 6. mája 2019 o 19:00 hod. Vás pozývame na Večerné zamyslenia spojené s diskusiou s rektorom kostola piaristov pátrom Petrom Franekom. Otázky môžete posielať na adresudiskusia@cprtrencin.sk. Stretneme sa vrefektári Piaristického gymnázia Jozefa Braneckého, vchod je z Palackého ulice. Diskusné večery s pátrom Franekom bývajú spravidla prvý pondelok v mesiaci, ak mailom prídu otázky. 

Deň rodiny v Trenčíne 2019
19.5.2019 o 15:00
Trenčín
 

Prijmite naše pozvanie na 4. ročník podujatia Deň rodiny v Trenčíne, ktorý sa bude niesť v duchu motta: "V obci i meste rodina na prvom mieste". Príďte a užite si s nami tento vzácny čas v nedeľu19. mája 2019 od 15:00 hod. v centre mesta na Mierovom námestí. Zažijete príjemné rodinné popoludnie plné hudobných vystúpení, súťaží a športových aktivít. V programe vystúpia Miro Jilo, S Hudbou Vesmírnou,  DFS Nezábudky, DSZ Trenčín - Orechové, TS Bambula a Tumaini acapella (Brno). Čaká na Vás rodinná dráha, nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, modelovanie z balónov, tvorivé dielničky a veľa iného. Záštitu nad podujatím prevzal Mgr. Richard Rybníček - primátor mesta Trenčín. Podujatie sa realizuje s podporou mesta Trenčín. 

Klub nerozbitných detí - beseda s autorkou
20.5.2019 o 17:00
Refektár Piaristického gymnázia J. Braneckého
 

Ak ste už čítali alebo počuli o knihe Klub nerozbitných detí, budete mať jedinečnú príležitosť spoznať jej autorku Slávku Kubíkovú. V pondelok 20. mája 2019 o17:00 hod. v refektári Piaristického gymnázia Vás pozývame na prednáškuspojenú s diskusiou so Slávkou Kubíkovou o jej pohľade na výchovu.
Klub nerozbitných detí je o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov a instantných riešení. Autorka knihy píše o siedmich daroch, ktoré môžeme dať deťom ako dobrý základ na prežitie naplneného a spokojného života. Na rozdiel od prekladov americkej výchovnej literatúry je to kniha šitá na mieru slovenským rodičom. Vychádza z medicínskych a psychologických štúdií a je doplnená o rozhovory so slovenskými expertmi. Každý z nich je autoritou v jednej z dôležitých oblastí, ktoré potrebujeme rozvíjať u našich detí. Aby zvládli náročnú dobu, v ktorej budú žiť. Aby sa stali nerozbitnými. 

Noc literatúry 2019
22.5.2019 o 20:00
Centrum pre rodinu Trenčín
 

Ďalší ročník Noci literatúry je tu. V stredu22. mája 2019 o 20:00 hod. VásCentrum pre rodinu Trenčín na Farskej ulici č. 12 pozýva do zázrady, ukrytej pod mestskými hradbami.
Podujatie Noc literatúry ponúka Trenčanom súčasnú európsku literatúru, ktorá sa číta na viacerých miestach v centre Trenčína. Čaro tejto potulky spočíva v tom, že si v rýchlom slede a v dobrej spoločnosti urobíte prehľad o najnovších európskych knihách, ku ktorým sa neskôr môžete vrátiť, ak Vás zaujmú.
Ukážku z knihy súčasného portugalského autora Davida Machado Priemerný index šťastia bude čítať Branko Radivojevič. Spoločnosť mu bude robiť Ctibor Michalkaa my všetci, ktorí sa Noci literatúry zúčastníme. 

Výlet na Vápeč - máj 2019 
26.5.2019 o 10:00
Vápeč
 

Cieľom prvého tohtoročného výletu bude majestátny vrchol Vápeč týčiaci sa do výšky 956,6 m n. m. Je jedným z najkrajších a turisticky najatraktívnejších v Strážovských vrchoch. Svojim tvarom a príkrymi vápencovými bralami vo vrcholovej časti môže pripomínať fatranský Rozsutec.
No a do tejto oblasti budú v nedeľu 26. mája 2019 smerovať aj naše kroky.  Zraz bude o 10:00 hod. na parkovisku prikostole sv. Rodiny na Juhu alebo o10:45 hod. na parkovisku pri chate Homôlka. Odtiaľ poputujeme na spomínaný Vápeč, z ktorého vrcholu je pri dobrej viditeľnosti úžasný kruhový výhľad. Dĺžka trasy Homôlka - Vápeč je 5 km so stúpaním 400 m, približný čas 2 hodiny tam a cca rovnako späť.
Bižšie informácie sa dozviete u Michala Klemana, tel. č. 0908180721. 

Kresťanská zoznamka - katRande - zmena termínu  
3.6.2019 o 17:00
Centrum pre rodinu Trenčín
 

Speed dating katRande, ktoré sa malo konať 6. mája 2019, sa presúva na 3. júna 2019 o 18:00 hod. Ešte stále sa môžete zaregistrovať cez registračný formulár. Na stránke www.cprtrencin.sk nájdete viac informácií o tejto pripravovanej akcii.  

CPR - 5-2019.jpeg


 
 

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka