Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Západoslovenská distribučná - Výzva na odstránenie a okliesnenie stromov a iných porastov, ktoré ohrozujú bezpečnosť alebo spoľahlivosť prevádzky vedení distribučnej sústavyVytlačiť
 

Západoslovenská distribučná upozorňuje vlastníkov a užívateľov pozemku vo veci orezu a výrubu stromov v ochrannom pásme vonkajších vysokonapäťových vedení a v blízkosti a pod vonkajším nízkonapäťovým vedením. Upozorňuje na povinnosť udržiavať stromy a kríky v ochrannom pásme vedení a pod vedením maximálne do výšky 3 m od zeme. Zároveň je potrebné udržiavať bezlesie v šírke 4m po oboch stranách elektrického vedenia. 

V prípade, že stromy a kríky prerastú nad výšku 3m je potrebné zabezpečiť ich orezanie, resp. vyrezanie. Ak sa stromy priblížili k vodičom vedenia na už nebezpečnú vzdialenosť, je možné požiadať v lehote min. 25 dní od plánovaného termínu prác o vypnutie vedenia a to u príslušného špecialistu správy podľa obce. 

Táto povinnosť vyplýva vlastníkovi, resp. užívateľovi pozemku zo zákona č. 25/2012 Z.z. v platnom znení.

Včasné a správne orezanie stromov má zásadný vplyv na kvalitnú a bezpečnú dodávku elektrickej energie aj pre Vaše odberné miesto.

Viac informácií v priloženom súbore. 

Výzva pre vlastníkov a užívateľov pozemkov vo veci orezu a výrubu stromov -----------> Výzva pre vlastn. a užívateľov pozemkov vo veci orezu a výrubu stromov.pdf Výzva pre vlastn. a užívateľov pozemkov vo veci orezu a výrubu stromov.pdf (642.1 kB)

 
 

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

webygroup
ÚvodÚvodná stránka